Uluslararası Struga Üniversitesi

Uluslararası Struga Üniversitesi

Uluslararası Struga Üniversitesi yıllarca Osmanlı himayesinde kalan Makedonya’nın Struga isimli şehrinde yer alan üniversitedir.

Uluslararası Struga Üniversitesi son yıllarda eğitim kalitesinden isminde sıklıkça bahsettirmiş bir eğitim kurumudur. Makedonya’nın Struga şehrinde hizmet veren Uluslararası Struga Üniversitesi büyük bir kampüs kurulmuştur. Bu kampüs içerisinde dört tane fakülte dört yıllık yani lisans ve yüksek lisans bölümlerinde eğitimler vermektedir.

Uluslararası Struga Üniversitesi eğitim dili olarak Türkçe ve Makedonca’yı kullanmaktadır. Türkçe eğitimi sayesinde Türkiye’den ve Türk cumhuriyetlerinden oldukça fazla kayıt imkânını sağlamıştır. Yurt dışında Eğitim görüp ama eğitimi Türkçe olarak almak öğrencilere oldukça avantajlı gelmektedir. 2008 yılında kurulan Uluslararası Struga Üniversitesi Makedonca olarak da eğitim vermektedir. 2500 kişilik öğrenci kadrosu ve kaliteli eğitim kadrosu ile son zamanlarda özellikle Türk öğrencilerin tercih ettikleri okullar arasında gelmektedir.

Uluslararası Struga Üniversitesi Hukuk, Bilgi Teknolojileri, İktisat ve Politik Bilimler bölümleri ile öğrencilerin tercihlerini beklemektedir. Yıllarca Osmanlı egemenliğinden dolayı çok sayıda Türk’e ev sahipliği yapan Makedonya eğitim dili olarak da Türkçeyi vermektedir.

Kategori: Haberler.